Podsumowanie pucharowego weekendu w narciarstwie dowolnym

http://extern-d3.fis-ski.com/mm/Photo/Photo/General/10/89/00/108900_G08_W01.jpg

W piątek 24.11 Puchar Świata w narciarstwie dowolnym zawitał do austriackiej doliny Stubai, gdzie w słynnym snow parku Stubai Zoo odbyły się wpierw kwalifikacje, a następnie zawody w slope style. Były to pierwsze zawody w tej kategorii rozgrywane w sezonie 2017/2018 na półkuli północnej.

Zarówno żeńską, jak i męską konkurencję zdominowali Skandynawowie. Wśród kobiet najlepsza okazała się Jennie-Lee Burmansson ze Szwecji, która, uzyskując 88 punktów, wyprzedziła Brytyjkę Katie Summerhayes i Amerykankę Caroline Claires. Z kolei wśród mężczyzn na pierwszej pozycji, z łączną notą 91,4 punktów uplasował się Norweg Øystein Bråten, tuż przed Kanadyjczykiem Evanem McEchranem i Amerykaninem Colbym Stevensonem.

Na szczególną uwagę zasługuje zwyciężczyni żeńskiej konkurencji. Jenni-Lee, Szwedka mająca zaledwie piętnaście lat, wykazuje się w tym sezonie ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Zajęła 3. miejsce w tej samej konkurencji na zawodach inaugurujących sezon 2017/2018 w nowozelandzkiej Cardronie, natomiast wczorajsze zwycięstwo w Austrii w niezwykle niesprzyjających warunkach (świeży opad śniegu uniemożliwiał uzyskiwanie odpowiednich prędkości najazdowych przez zawodników) pozwoliło jej na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej w slope style.

Również zwycięzca męskiej konkurencji, Øystein Bråten, objął prowadzenie klasyfikacji generalnej w slope style. Norweg wyprzedził o 5 punktów nieobecnego w Austrii Brytyjczyka, Jamesa Wooda, który wygrał sierpniowy start w Cardonie.

Udostepnij!

Dodaj komentarz