Kadra Szwecji na Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang

Szwedzki Związek Narciarski podał nazwiska sportowców, którzy pojadą na Igrzyska Olimpijskie do PyeongChang  (9-25 lutego 2018 r.).

Wśród biegaczy narciarskich pewni swojego wyjazdu są: Charlotte Kalla, Ida Ingemarstotter, Anna Haag, Daniel Rickardsson, Marcus Hellner, którzy będą bronić złotych medali wywalczonych w sztafetach 4x5km.  Debiutować na zawodach tej rangi będą: Ebba Andersson, Jens Burman oraz Oskar Svensson. Dodatkowo zobaczymy jeszcze Stinę Nilsson, czyli brązową medalistkę sprintu drużynowego z Soczi, Teodora Petersona, który zdobył dwa srebrne krążki w Rosji (sprint oraz sprint drużynowy), Hannę Falk i Calle Halfvarssona, którzy nie zdobyli jeszcze medali na olimpiadzie.

Andre Myhrer to wśród powołanych jedyny narciarz alpejski, który zdobył medal olimpijski. Zajął on trzecie miejsce w slalomie podczas IO w Vancouver. Oprócz niego do Korei pojadą również: Anna Svenn Larsson, Emelie Wikström, Frida Hansdotter, Mattias Hargin, Matts Olsson, Sara Hector oraz 23-letnia Estelle Alphand, dla której będą to pierwsze igrzyska w karierze.

Najmłodszą olimpijką ze Szwecji będzie urodzona w 2002 roku Jennie-Lee Burmansson. Niespełna 16-letnia narciarka specjalizująca się w slopestyle’u  ma na swoim koncie już 3 podia w Pucharze Świata, w tym jedno zwycięstwo. Podczas wyprawy do PyeongChang towarzyszyć jej będą koledzy, którzy startowali już na Igrzyskach w Rosji. Są nimi: Henrik Harlaut, Jesper Tjäder i Oscar Wester.

W jeździe po muldach pewnymi swojego startu mogą być Ludvig Fjällström, dla którego będą to drugie zawody tej rangi oraz 18-letni debiutant, Walter Wallberg.

Powołanie otrzymało również pięciu zawodników startujących w skicrossie. Sandra Näslund oraz Victor Öhling Norberg to dwie osoby, które już startowały na igrzyskach. Poza nimi do Korei wybiorą się również Viktor Andersson, Erik Mobärg i Lisa Andersson.

Jedynym snowboardzistą, który mógłby wziąć udział w zawodach jest kontuzjowany Sven Thorgren.