Koreańczycy pod jedną flagą na Igrzyskach!

Od dawna trwają rozmowy na temat złagodzenia konfliktu pomiędzy Koreą Południową, a Koreą Północną. Wiadomo nie od dziś, że te rozmowy nie przynoszą rezultatu… ale nie tym razem!

Niedawno jeszcze zastanawialiśmy się czy Korea Północna nie zaatakuje swoich sąsiadów w trakcie Igrzysk. Teraz wiemy, że to raczej nie nastąpi gdyż oba państwa doszły do porozumienia, przynajmniej na czas tego największego sportowego wydarzenia na świecie.

Podczas ceremonii otwarcia oba kraje pomaszerują pod jedną wspólną flagą jaką będzie sztandar zjednoczonej Korei. Taka sytuacja może napawać optymizmem przed ewentualnymi kolejnymi krokami do zneutralizowania konfliktu jaki jest pomiędzy tymi państwami od 1953 r.

Flaga Zjednoczenia Korei.

Co więcej – mocno prawdopodobne jest, że na Igrzyskach wystąpi wspólna reprezentacja Korei! Do reprezentacji hokeistek Korei Południowej dokooptowanych ma zostać kilka zawodniczek z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

Liczymy na to, że cała ta sytuacja mocno wpłynie na uspokojenie się konfliktu, a kibicom da poczucie bezpieczeństwa na czas Igrzysk.

Żródło: ig24.pl
Udostepnij!

Dodaj komentarz