Laura Dahlmeier zgarnia pierwsze złoto w biathlonie, Polki daleko i bardzo daleko.

foto: PAP/EPA

Sprintem kobiet rozpoczęła się rywalizacja kobiet w ramach biathlonu podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijski w Korei. Zawody wygrała bezbłędna dziś Niemka Laura Dahlmeier. Podium uzupełniły odpowiednio Norweżka Marte Olsbu oraz Veronika Vitkova. Obie spudłowały po jednym razie.

Polki wypadły dziś blado, najlepsza z naszych zawodniczek była Krystyna Guzik z jednym niecelnym strzałem zajęła 28. lokatę. Liderka naszej kadry Weronika Nowakowska spudłowała dwukrotnie i była 34. Pozostałe nasze zawodniczki również zakwalifikowały się do biegu pościgowego, Monika Hojnisz zajęła 45. miejsce, Magdalena Gwizdoń 56. Obie nie trafiły w tarczę trzykrotnie. Strzelnica okazała się dziś nieprzyjaznym dla naszych zawodniczek, ale analiza czasów biegowych też nie daje wielkich nadziei na kolejne starty. Przypomnijmy, że tylko dobre miejsca w biegu pościgowym i indywidualnym mogą zagwarantować naszym zawodniczkom start w biegu masowym. Miejmy nadzieję, że ten pierwszy start jest tylko wypadkiem przy pracy i nasze Panie odbudują się przy okazji kolejnych startów.

Na jutro zaplanowano sprint mężczyzn, w poniedziałek zawodnicy przystąpią do biegów pościgowych. Zwyciężczyni dzisiejszego biegu przystąpi z blisko półminutową przewagą nad drugą Norweżką. Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska mają niecałe dwie minuty straty do Dahlmeier.

Udostepnij!

Dodaj komentarz