ZIO PyeongChang: Trzeci trening dla Wellingera! Stoch i Hula w Top3!

Zakończyła się pierwsza sesja treningowa na skoczni normalnej w PyeongChang i mamy po niej powody do zadowolenia! Pierwsze dwa treningi padły łupem Polaków, najpierw Dawida Kubackiego a potem Kamila Stocha! Trzeci trening należał już do Andreasa Wellingera ale nasi skoczkowie i w tym trzecim treningu spisali się świetnie!

Andreas Wellinger skokiem na 110,5 metra znokautował wręcz w 3 treningu resztę stawki, był to jednocześnie najdłuższy skok podczas 1 sesji treningowej.

Stefan Hula po świetnym skoku na 105 metrów wślizgnął się na 2 miejsce w 3 treningu wykorzystując świetne warunki, Kamil Stoch mając jedne z najsłabszych warunków w stawce skoczył na 102 metr co pozwolił mu zająć 3 miejsce i w każdym treningu znaleźć się w top3! Pozostałe miejsca naszych zawodników to 9 miejsce Dawida Kubackiego (101 metrów) 11 Macieja Kota (100 metrów) 13 Piotra Żyły (99,5 metra) Trener Stefan Horngacher musi teraz wybrać który zawodnik z naszej piątki nie dostanie szansy w kwalifikacjach.

Bardzo słabo spisał się Richard Freitag który w 3 seriach treningowych zajmował 20, 24 a w 3 serii aż 30 pozycję, dla trenera Niemieckiej kadry jest to teraz nie lada problem gdyż on też jednego zawodnika musi odsunąć od kwalifikacji a Richard Freitag jest dzisiaj najsłabiej skaczącym z Niemców. Równie zaskakująca jest słaba postawa Stefana Krafta, w 1 serii zrezygnował z możliwości jednak w dwóch pozostałych już wystartował, w drugiej serii treningowej zajął dopiero 35 miejsce a trzeciej 18.

Z treningów zrezygnowali Noriaki Kasai, Mackenzie Boyd Clowes, Cała czwórka USA, Robert Johannson, Johan Andre Forfang, Daniel Andre Tande.

O godzinie 11:00 (Polskiego czasu) odbędzie się kolejna sesja treningowa jednak bez udziału Polaków

1 sesja treningowa pokazała że wielu zawodników ostrzy sobie zęby na olimpijskie krążki, nawet Ci którzy nie do końca są brani pod uwagę, zapowiada nam się zatem w sobotę emocjonujący konkurs! Kwalifikacje do niego już jutro (08.02) o godzinie 13:35.

Udostepnij!

Dodaj komentarz