ZIO Pjongczang: Kalla wygrała bieg łączony!

Charlotte Kalla wygrała bieg łączony na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Srebrny medal zdobyła Marit Bjoergen, a brąz wywalczyła Krista Parmakoski.

Charlotte Kalla od początku narzucała bardzo mocne tempo. Na drugim okrążeniu stylem klasycznym na czele stawki pojawiła się Marit Bjoergen. Na dziesiątym kilometrze prowadziła już tylko 11-osobowa grupa, od której po kolei odpadały następne zawodniczki. Na pierwszym podbiegu za stadionem zaatakowała Kalla, która uzyskała kilkudziesięciu metrową przewagę nad Bjoergen. Na półtorej kilometr przed metą Szwedka miała już 9 sekund przewagi nad goniącą grupką. Na finiszu Charlotte spokojnie celebrowała swoje zwycięstwo. Za jej plecami Marit Bjoergen wyprzedziła Kristę Parmakoski. Ogromnym zaskoczeniem jest 4 miejsce młodej Ebby Anderson ze Szwecji. W czołowej piątce zmieściła się również Jessica Diggins.

Justyna Kowalczyk dobiegła na 17. miejscu.  Sylwia Jaśkowiec oraz Ewelina Marcisz na metę wbiegły razem, zajmując odpowiednio 30. i 31. pozycję.  Jako 41 bieg ukończyła Martyna Galewicz.