ZIO Pjongczang: Pokaz sił Marit Bjoergen!

FOTO: PAP

Pokaz sił Marit Bjoergen! Norweżka w znakomitym stylu wygrała bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym. Srebrny medal dla Kristy Parmakoski, a brąz w rękach Stiny Nilsson.

Od samego początku Marit trzymała się przedniej części stawki. Tempo narzucane przez Norweżkę było nie do wytrzymania dla części zawodniczek, więc po ośmiu kilometrach została już tylko pięcioosobowa grupka, która zaczęła się coraz bardziej rozrywać. Jako pierwsza do przodu wyrwała właśnie Bjoergen, która regularnie powiększała przewagę nad biegnącymi za nią rywalkami.

Marit spokojnie biegłą swoje, a jej plecami nadal toczył się ciekawy bój.  Na zmianę nart na półmetku zdecydowały się tylko Szwedki.  Zdecydowanie najgorzej radziła sobie Charlotte Kalla, która została doścignięta, a następnie wyprzedzona przez Ingvild Flugstad Oestberg oraz Stinę NIlsson.

Na dziewiętnastym kilometrze na pierwszy, niezbyt mocny atak zdecydowała się Teresa Stadlober.  Atak nie był na tyle mocny, by zgubić Parmakoski, ale Niskanen została z tyłu. Niestety, młoda Austriaczka pomyliła trasy,  przez co straciła blisko minutę do biegnącej na drugiej pozycji Kristy.

Dzięki rewelacyjnemu długiemu finiszowi dosyć niespodziewanie brązowy medal wywalczyła Stina Nilsson.

Teresa Stadlober mimo dwóch pomyłek na trasie ukończyła rywalizację na dziewiątym miejscu.

Czternastym miejscem pożegnała się z rywalizacją na Igrzyskach Justyna Kowalczyk.  Wiadomo, że jest to ostatni start Polki na imprezie tej rangi.

Marit Bjoergen zdobyła swój piętnasty medal, w tym ósmy złoty i jest najbardziej utytułowaną sportsmenką w historii Igrzysk Olimpijskich.

Pełne wyniki

Udostepnij!

Dodaj komentarz