ZIO PyeongChang 2018: Fourcade w niemieckich kleszczach

foto: Getty Images

Martin Fourcade wyszedł zwycięsko z konfrontacji przeciw niemieckiej kadrze w biegu masowym w ramach biathlonowej rywalizacji podczas tegorocznych Igrzysk. Podium uzupełnili odpowiednio Simon Schempp oraz Emil Hegle Svendsen.

O triumfie Francuza zadecydował fotofinisz, zdjęcie z linii mety wskazuje, że Fourcade wygrał o pół buta przed reprezentantem Niemiec. Dzisiejszy triumfator miał od początku zawodów pod górkę, już na samym początku zaliczył perturbacje na trasie. Okazał się też niecelny na pierwszym strzelaniu. I kiedy wszystko zaczynało się układać jak należy to zanotował pudło podczas ostatniego strzału, co znowu przyniosło nerwową atmosferę. Złoto, które było na wyciągnięcie ręki zaczęło się oddalać, jednak doświadczenie Francuza przeważyło i to Simon Schempp został srebrnym medalistą.

W dzisiejszym biegu świetnie spisywali się reprezentanci Niemiec, którzy od samego początku całą ławą kręcili się w czołówce. Ostatecznie trójka naszych zachodnich sąsiadów ukończyła zawody w pierwszej ‘5’, co przyniosło jednak ledwie jeden medal.

Słabo zaprezentował się dziś inny wielki faworyt, czyli Johannes Boe. Trzykrotnie nie trafił w tarczę podczas drugiego strzelania i ukończył zawody na 16. miejscu.

Była to ostatnia indywidualna konkurencja rozgrywana w Korei w ramach biathlonowej rywalizacji. Polacy nie startowali.

Udostepnij!

Dodaj komentarz