ZIO PyeongChang: Maren Lundby mistrzynią olimpijską!

Maren Lundby nie miała sobie równych w konkursie Olimpijskim na skoczni normalnej. Zawodniczka, która zawsze na wielkich imprezach miała pecha tym razem nie dała sobie wyrwać najcenniejszego trofeum! Srebro powędrowało do Kathariny Althaus, a brąz zdobyła Japonka Sara Takanashi!

Konkurs do samego końca trzymał w napięciu, zawodniczki z ostatniej 10-tki oddawały dalekie skoki i czołowa trójka wiedziała, że obrona pozycji na podium nie będzie prostym zadaniem. Najpierw swoje zadanie wypełniła świetnie Sara Takanashi, która skokiem na 103,5 metra obroniła trzecie miejsce przed atakującą podium Iriną Avakumovvą.

Wiało mocno pod narty więc sędziowie obniżyli belke dla dwóch ostatnich zawodniczek, nie przeszkodziło to jednak Althaus skoczyć 106 metrów i obronić srebra i jednocześnie mieć nadzieję na zaatakowanie pierwszego miejsca. Jednak Maren mimo jeszcze bardziej obniżonej belki wykorzystała świetne warunki i skacząc 110 metrów zapewniła sobie tytuł mistrzyni olimpijskiej! Była już mistrzyni olimpijska Carina Vogt zajęła dzisiaj 5 miejsce.

Pełne wyniki wkrótce

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz