ZIO PyeongChang: Niemieccy kombinatorzy znów nokautują!

Instagram: ncteamger

Niemiecka sztafeta w składzie Eric Frenzel, Vinzenz Geiger, Fabian Riessle oraz Johannes Rydzek nie miała sobie równych na trasie ostatniej konkurencji kombinacji norweskiej jaką był konkurs drużynowy. Ostatni z tej złotej czwórki Johannes Rydzek na metę wpadł z przewagą 52,7 sekundy nad drugą Norwegią (Joergen Graabak, Jarl Magnus Riiber, Espen Andersen, Jan Schmid)

Brązowy medal trochę sensacyjnie zdobyli dzisiaj Austriacy, którzy prowadzili po serii skoków w składzie Mario Seidl, Wilhelm Denifl, Bernhard Gruber i Lukas Klapfer, wyprzedzając na mecie Japonię aż o 1 minutę i 1 sekundę!

Polska debiutowała na Igrzyskach w konkursie drużynowym. Pierwszą historyczną czwórkę stanowili Wojciech Marusarz, Paweł Słowiok, Adam Cieślar, Szymon Kupczak. Po 1-szej części konkurencji na skocznie dużej zajmowaliśmy 8-sme miejsce, w biegu początkowo walka toczyła się między Czechami, Polską, Włochami i USA. Czesi jednak odjechali tej ostatniej 3-ce i ostatecznie to z Włochami i USA walczyliśmy o 8-me miejsce. Walkę o tę pozycję wygrali ostatecznie Włosi, a Szymon Kupczak walcząc do samego końca z Bryanem Fletcherem dobiegł na metę 9-ty.
Wyniki po serii skoków
Wyniki biegów
 

Udostepnij!

Dodaj komentarz