ZIO w PyeongChang: Niemieckie trio zgarnęło wszystko!

fis-ski.com

Johannes Rydzek zdobył złoty medal w drugiej konkurencji w kombinacji norweskiej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang.

Na skoczni dużej (HS 140) zostały rozegrane kolejne zawody zimowych dwuboistów. W zeszłym sezonie takie wyniki nie zdziwiłyby nikogo. Trójka niemieckich zawodników zajęła wszystkie miejsca na podium. Mistrzem olimpijskim został Johannes Rydzek przed Fabianem Riessle i Ericiem Frenzelem. Niemcy rozstrzygnęli walkę na finiszu. Tuż za podium znalazł się Jarl Magnus Riiber, a prowadzący po skokach Akito Watabe musiał się zadowolić pozycją numer pięć.

Najlepszym z czwórki startujących reprezentantów Polski okazał się Szczepan Kupczak, który dobiegł na metę jako dwudziesty piąty zawodnik. Paweł Słowiok został sklasyfikowany na 29 pozycji, Adam Cieślar 33, a Wojciech Marusarz nie ukończył biegu.

Przed zimowymi dwuboistami została ostatnia konkurencja, czyli zawody drużynowe, które zostaną rozegrane 22 lutego. Oceniając formę niemieckich zawodników można stwierdzić, że są murowanymi faworytami do zgarnięcia złotych medali, ale skutecznie mogą im w tym zagrozić reprezentanci Norwegii.