ZIO w PyeongChang: Lista startowa do kwalifikacji na skoczni normalnej

Po porannej sesji treningowej poznaliśmy nazwiska 57 skoczków, którzy wezmą udział w jutrzejszych kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej w ramach XIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang. Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot.

Polacy wzięli udzial tylko w porannej (czasu koreańskiego) sesji treningowej w środę. W sesji wieczornej nie wzięli udziału. Już po jednej serii trener Horngacher ogłosił, że Piotr Żyła nie weźmie udziału w kwalifikacjach, więc drużyna to: Stoch, Kubacki, Hula, Kot.

Z czołowych nacji najlepiej radzili sobie Niemcy. Andreas Wellinger wygrał drugi trening w sesji porannej, w czołówce utrzymywał się Markus Eisenbichler. Richard Freitag przebudził się w sesji wieczornej. W jednyn z treningów zajął 5. miejsce. Ostatecznie do drużyny nie zmieścił się Stephan Leyhe.

Austriacy dominowali wieczorem, choć rano wyskoczył Manuel Fettner. W drugiej serii treningów najlepiej spisywał sie Michael Hayböck. Zdecydowano, że Clemens Aigner nie weźmie udziału w kwalifikacjach.

Z Norwegów najlepiej spisywał się Robert Johansson. Wraz z Andersem Fannemelem jako jedyni skakali rano, a wieczorem dołączyła reszta drużyny.

Egzotyka również dała o sobie znać. Rano 5. miejsce w drugim treningu zajął Vladimir Zografski. Wieczorem w czołowej dziesiątce zagościli Mackenzie Boyd-Clowes oraz Kevin Bickner. Niech egzotyka sprawi niespodzianki w kwalifikacjach i w sobotnim konkursie.

W czwartkowych treningach jedynym Polakiem który pojawił się na skoczni był Piotr Żyła. Niestety frekwencja zawodników nie zachwyciła, a na belce startowej zasiadło ok. 1/3 zawodników. Wszystkie trzy poranne czwartkowe treningi wygrał Andreas Stjernen

Finowie ogłosili, że chorążym na piątkowej ceremonii otwarcia będzie Janne Ahonen. Z jego formą działanie mitycznej klątwy chorążego mu nie grozi. Chorążym japońskim jest Noriaki Kasai. Polscy skoczkowie nie wezmą udziału w ceremonii otwarcia.

Udostepnij!

Dodaj komentarz