Znamy listę zakwalifikowanych zawodniczek do biegu masowego w biathlonie

foto: PAP/Grzegorz Momot

Dzisiejszy emocjonujący bieg indywidualny kobiet był ostatnią szansą, by dać przepustki do biegu masowego dla naszych reprezentantek. Swoją szansę świetnie wykorzystała Monika Hojnisz i to właśnie ona jako jedyna z Polek jest już pewna swojego startu w ostatniej indywidualnej konkurencji biathlonowej tegorocznych Igrzysk.

Niewiele natomiast brakuje Weronice Nowakowskiej, by dostać jeszcze jedną medalową szansę. Wedle opublikowanej listy zawodniczek zakwalifikowanych do biegu ze startu wspólnego Nowakowska zajmuje pierwsze rezerwowe miejsce i skazana jest na nerwowe oczekiwanie. Zatem wciąż istnieje szansa na start dwóch Polek w sobotnim biegu. Co ciekawe, to właśnie Monika Hojnisz wypchnęła z sobotniego startu Weronikę, gdyż obie w olimpijskiej klasyfikacji mają równą liczbę punktów.

Zasady kwalifikacji do startu masowego są dość proste. Do takiego biegu przystępują wszystkie medalistki tegorocznych Igrzysk oraz czołowa ’15’ Pucharu Świata. Pozostałe miejsca wypełniają zawodniczki, które zdobyły najwięcej punktów w indywidualnych startach podczas zawodów Pjongczangu.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że Monika Hojnisz przed trzema laty zajęła trzecie miejsce podczas biathlonowych Mistrzostw Świata właśnie w biegu masowym. Nie mielibyśmy nic przeciwko na powtórkę takiego scenariusza za dwa dni.

Ponadto mamy dobre informacje odnośnie temperatury. Nasze Panie znacznie lepiej radzą sobie w warunkach, gdy temperatura kręci się w okolicach zera i właśnie taka jest prognozowana na sobotnie zawody.

Udostepnij!

Dodaj komentarz