Andreas Felder trenerem Austriaków

Alexander Pointner, były trener Austriaków, na swoim profilu na Facebooku, potwierdził wczorajsze przecieki i poinformował, że Andreas Felder został nowym szkoleniowcem męskiej reprezentacji Austrii w skokach narciarskich. Na razie tamtejsza federacja narciarska nie potwierdziła ostatecznie tego wyboru.

Felder był wymieniany, jako kandydat obok takich nazwisk, jak Florian Liegl (trenujący kadrę B), czy Andreas Widhoelz (były skoczek narciarski). Jego nazwisko pojawiło się raptem kilkadziesiąt godzin temu, ale jak się okazuje to on zastąpi Heinza Kuttina.

Austriak jest wicemistrzem olimpijskim w drużynie z Albertville z 1992 roku. W 1987 roku na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie wywalczył złoty medal w konkursie na dużej skoczni. W swoim dorobku ma także złoty medal z MŚ w Val di Fiemme z 1991 roku, z konkursu drużynowego (razem z Heinzem Kuttinem, Stefanem Horngacherem i Ernstem Vettorim). Opórcz tego ma na koncie jeszcze medale srebrne i brązowy. W 1986 roku został Mistrzem Świata w lotach w Tauplitz. Jest także zdobywcą Kryształowej Kuli za sezon 1990/1991.

Po zakończeniu kariery był trenerem reprezentacji Austrii w skokach narciarskich (1995-1997), a także reprezentacji Niemiec w kombinacji norweskiej. Obecnie od czterech lat pracował na stanowisku trenera kobiet w austriackiej reprezentacji.

źródło: onet.pl

Udostepnij!

Dodaj komentarz