Biathlon. Doświadczona, aczkolwiek niespodziewana zwyciężczyni sprintu.

foto: AFP

Sporą niespodzianką zakończył się dzisiejszy bieg sprinterski w ramach biathlonowego Pucharu Świata rozgrywanego we włoskiej Anterselvie. Triumf odniosła Tiril Eckhoff, która w tym sezonie meldowała się co najwyżej w trzeciej dziesiątce. W polskich barwach zobaczyliśmy zawodniczki z bezpośredniego zaplecza kadry A, gdyż nasze etatowe reprezentantki przygotowują się już do Igrzysk.

Drugie miejsce zajęła Laura Dahlmeier ze stratą dwunastu sekund. Podium uzupełniła natomiast Veronika Vitkova ze stratą blisku dwudziestu sekund. Wszystkie Panie, które znalazły się na podium zanotowały bezbłędne strzelanie. Słabo wypadła liderka cyklu Pucharu Świata, czyli Słowaczka Kuzmina. Trzykrotnie spudłowała i ulokowała się pod koniec drugiej dziesiątki. Ku rozpaczy gospodarzy podczas drugiego strzelania jeden niecelny strzał oddała Dorothea Wierer i zajęła 7. miejsce. Najlepiej biegała dziś Domracheva, jednak jedno pudło zepchnęło ją na 4. lokatę.

Polki dla których głównym zadaniem było zbieranie doświadczenia spisały się poza jednym wyjątkiem dość przeciętnie. Tym pozytywnym promykiem okazała się Kamila Żuk, zajęła ona 53. miejsce. Pierwszy pobyt na strzelnicy naszej zawodniczki okazał się bezbłędny i pojawiła się nawet szansa na kilka punktów do klasyfikacji generalnej. Drugie podejście okazało się mniej szczęśliwe, dwa strzały poza tarczę zabrały szansę na punkty. Ciekawostkę stanowi fakt, że biegowo Kamila zajęła 38. miejsce z ciut gorszym czasem od Marin Dorin Habert, a delikatnie lepszym od Susan Dunklee. Nasza reprezentantka zatem znalazła się w doborowym towarzystwie, jeśli chodzi o czas biegu.

Pozostałe nasze reprezentantki nie zdołały się zakwalifikować do biegu na dochodzenie. Kinga Mitoraj, Anna Mąka i Karolina Pitoń zajęły miejsca w dziewiątej dziesiątce.

Jutro na trasie pojawią się Panowie, sobota to czas na biegi pościgowe. Włoski weekend zakończy się biegami masowymi, w którym to powinna pojawić się Weronika Nowakowska. Są to ostatnie pucharowe zawody przed Igrzyskami w Korei.

Udostepnij!

Dodaj komentarz