Biathlon. Podsumowanie piątku i soboty na trasach.

Foto: Imago

Na biathlonowych trasach we włoskiej Anterselvie ciągły ruch. Za nami sprint Panów i biegi pościgowe. Czas podsumować to, co mogliśmy w ciągu ostatnich godzin obserwować w ramach pucharowej rywalizacji.

Rywalizacja mężczyzn niezmiennie układa się pod znakiem walki dwójki Johannes Bø i Martin Fourcade. Tym razem wyszedł z niej zwycięsko Norweg, który wygrał wczorajszy sprint oraz dzisiejszy bieg pościgowy. Dwukrotnie bezpośrednio za jego plecami znalazł się Martin Fourcade. Podium sprintu uzupełnił Arnd Peiffer, dziś na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Anton Shipulin.

Wreszcie godna pochwały jest postawa Polaków, czego ukoronowaniem jest zdobycie dwóch miejsc na Igrzyska w Korei w biathlonowej rywalizacji mężczyzn. Najbardziej zasłużony w tym względnie jest Grzegorz Guzik, który wczoraj był 30., a dziś ulokował się jedno oczko niżej. Na plus swój rezultat z wczoraj powinien także zapisać Andrzej Nędza-Kubiniec, który w sprincie był 51. Niestety dziś już nie było tak dobrze, wróciły błędy na strzelnicy i nasz zawodnik nie zdołał ukończyć rywalizacji.

O ile wśród Panów bieg na dochodzenie nie przyniósł nowych rozstrzygnięć w ścisłej czołówce to w żeńskiej rywalizacji trochę się pozmieniało. Wygrała Niemka Dahlmeier, przed Wierer i Domrachevą. Co oczywiste awans Włoszki był sporą radością dla gospodarzy i choć Domracheva biegła bezpośrednio za Wierer, to nie zdołała jej wyprzedzić. Być może lekko osłabła biegowo, a być może chciała sprawić trochę radości gospodarzom, odpowiedzi już nie poznamy.

Kamila Żuk spisywała się dziś przyzwoicie, poza jednym pobytem na strzelnicy. Podczas drugiego strzelania aż czterokrotnie nie trafiła w tarczę i zabrała tym samym sobie szansę na poprawienie wyniku z wczoraj. W sumie skończyła z liczbą sześciu pudeł i zajęła 52. miejsce.

Na jutro zostały przewidziane biegi masowe, wśród kobiet powinna pokazać się Weronika Nowakowska. Jednocześnie przypominamy, że jutrzejsza rywalizacja jest ostatnią jaką zobaczymy przed Igrzyskami (w Pucharze Świata).

Udostepnij!

Dodaj komentarz