Biathlon. Poprawa Polek o 6 miejsc, ale apetyty wciąż nienasycone.

foto: ROBERT F. BUKATY/AP

Dzisiejszy bieg sztafetowy przez większość czasu przebiegał pod dyktando Francuzek i Niemek. Tak też się zakończył, wygrały te pierwsze o pół minuty przed gospodyniami. Trzecie miejsce dla będących w cieniu od dłuższego czasu Szwedek.

Początek biegu nie zwiastował niczego dobrego dla Niemek. Karna runda na pierwszej zmianie mogła skutecznie odebrać szanse na podium w dzisiejszych zawodach. Na drugiej zmianie fantastycznie pokazała się jednak Denise Herrmann i rozpoczęła niemiecką pogoń za podium. Do połowy zawodów prowadziły Włoszki z kilkunastosekundową przewagą, jednak trzecia zmiana okazała się dla nich zabójczą. Pojawiły się karne rundy i trzeba było się pogodzić z dalszą pozycją.

Polki rozpoczęły od dość przeciętnego występu Moniki Hojnisz, która zanotowała po dwa niecelne strzały w każdej pozycji. Dobry bieg Moniki nie był w stanie zniwelować strat ze strzelnicy. Druga na trasę w naszej sztafecie wyruszyła Magdalena Gwizdoń. Narobiła ona kibicom apetytu zaczynając od kompletu trafień w strzelaniu leżąc. Popularna „stójka” była jednak popisem niecelności, dwie karne rundy jednoznacznie przekreśliły szanse Polek na dobry wynik. Trzecia Krystyna Guzik zanotowała po pudle na każdym ze strzeleckich postojów i podciągnęła lekko naszą kadrę w górę. Jako ostatnia na trasie pokazała się Weronika Nowakowska, która podjęła walkę z Veroniką Vitkovą o ósme miejsce. Nasza zawodniczka wybiegła z ostatniego strzelania jako ósma z ośmioma sekundami przewagi nad Czeszką. Nowakowska udowodniła swoją dobrą dyspozycję biegową i obroniła zaliczkę nad Czeszką.

Polki poprawiły swoją pozycję z ostatniego biegu sztafetowego, kiedy to były na 14. miejscu. Apetyty kibiców są mimo wszystko cały czas niezaspokojone. Po pojawieniu się liderki pokroju Weroniki Nowakowskiej, czas by pozostała część kadry również podniosła swoje notowania. Możliwości są, do Igrzysk miesiąc, sporo się jeszcze może w tym czasie wydarzyć.

Weekend z biathlonem w Oberhofie zakończy się dzisiejszym biegiem sztafetowym mężczyzn.

Udostepnij!

Dodaj komentarz