Kamila Żuk ze srebrnym medalem na zakończenie MŚJ w biathlonie

Źródło: https://www.facebook.com/PZBiath/

Kolejny dzień przyniósł kolejny medal dla Kamili Żuk. Tym razem nasza reprezentantka zdobyła srebro w biegu pościgowym w ramach rozgrywanych w Estonii biathlonowych Mistrzostw Świata Juniorów. Złoty medal przypadł Czeszce Markecie Davidovej, która do dzisiejszej rywalizacji ruszała z drugiej pozycji.

Polska zawodniczka miała dziś spore problemy na strzelnicy. Sześć nietrafionych krążków spowodowało, że złoto wymknęło się z rąk naszej juniorki. Dzisiejsza zwyciężczyni spudłowała czterokrotnie i do mety dobiegła z blisko półminutową przewagą nad drugą Polką. Skład podium pozostał niezmieniony względem wczorajszego sprintu i trzecie miejsce przypadło Francuzce Begue, która przebiegła dziś 3 karne rundy.

Dla podkreślenia sukcesu młodej Polki warto przypomnieć, że jej główna rywalka podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów, czyli Czeszka Davidova to zawodniczka, która uzyskała kwalifikację do biegu masowego podczas Igrzysk w Pjongaczangu i ukończyła go na 18. miejscu.

Niestety druga z naszych reprezentantek, która wyśmienicie zaprezentowała się we wczorajszym biegu sprinterskim, czyli Natalia Tomaszewska spadła dziś z 12. na 19. lokatę.

Udostepnij!

Dodaj komentarz