Kinga Mitoraj punktuje w Sjusjøn!

W sobotę w norweskim Sjusjøn toczyła się dalej rywalizacja w Pucharze IBU. Zwycięzcami byli Denise Herrmann (Niemcy) oraz Tarjei Bø (Norwegia). Kinga Mitoraj zawody ukończyła jako 34-ta i po dwóch konkurencjach w generalnej klasyfikacji Pucharu IBU zajmuje 24 miejsce.

Kinga bieg zaczęła świetnie i po pierwszym bezbłędnym strzelaniu śmiało atakowała czołówkę. Niestety, jednak dwie karne rundy w stójce spowodowały, że ostatecznie została sklasyfikowana na 34. miejscu. Cztery karne rundy pokonała z kolei Kamila Żuk, a zawody skończyła na 47. miejscu. Tutaj jednak można się cieszyć z dobrej dyspozycji biegowej, gdyż w tej specjalności wykręciła 13-ty czas.

Tuż przed południem rywalizowali też mężczyzni. Mateusz Janiak dwukrotnie nie trafił na strzelnicy i zajął ostatecznie 67 miejsce, natomiast Tomasz Jakieła, który na koncie miał cztery karne rundy, skończył na 83 miejscu. Bieg ogółem ukończyło 128 biathlonistów.