Ostatni dzień Mistrzostw Europy w biathlonie przeszedł do historii.

Foto: Imago

Najpierw złoto dla Norwegii w supermikście, a potem dla Ukrainy w sztafecie mieszanej, tak zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Europy w biathlonie rozgrywane we Włoszech. Reprezentacja Polski powróci do domu bez medalu.

Thekla Brun-Lie oraz Vetle Sjastad Christiansen triumfowali w supermikście przed francuską parą Julia Simon oraz Emilien Jacquelin. Trzecie miejsce dla reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Polska para Anna Mąka i Andrzej Nędza-Kubiniec uplasowała się na dziesiątym miejscu. I o ile nie można mieć pretensji do tempa biegu naszych reprezentantów o tyle strzelanie wypadło blado. Jako jedyny duet z pierwszej dziesiątki nasza para zanotowała karne rundy i to w liczbie trzech.

Sztafetę mieszaną w jej klasycznej odsłonie wygrała drużyna Ukrainy. Na podium znaleźli się jeszcze odpowiednio Rosjanie i Norwegowie. Polski zespół wypadł blado i zajął 13. lokatę. Tu także o braku sukcesu zadecydowała strzelnica, odnotowaliśmy jedną karną rundę i czternaście dobierań. W tym względzie nie było dziś gorszych. Nasz zespół wystąpił w składzie: Kinga Mitoraj, Karolina Pitoń, Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik.

Udostepnij!

Dodaj komentarz