PŚ w Biathlonie: Bø wygrywa o ułamek sekundy!

Tarjei Bø dosłownie o ułamek sekundy (0,7 s.)  pokonał dzisiaj Francuza Martina Fourcade’a w sprincie mężczyzn na 10 km. Ostatnie miejsce na podium padło dzisiaj łupem Niemca Erika Lessera. Najlepszym z Polaków był Tomasz Janik. Zajął dopiero 78 miejsce, mimo że na strzelnicy pomylił się tylko raz. Martin Fourcade, mimo porażki z Norwegiem, zachowuje plastron lidera.

Łukasz Szczurek dzisiaj na strzelnicy zaliczył aż 2 pudła i ostatecznie został sklasyfikowany na 86. miejscu. Największe problemy na strzelaniu miał dzisiaj Grzegorz Guzik, który zaliczył łącznie 3 błędy, przez co musiał dodatkowo pokonać 450 m. Fatalne strzelanie i nie najlepszy bieg spowodowały, że Grzegorz zawody ukończył dopiero na 90. miejscu. Zawody ogółem ukończyło 106 zawodników. Fatalne wyniki w dzisiejszym sprincie oznaczają, że naszych reprezentantów nie zobaczymy w jutrzejszym biegu na dochodzenie, który odbędzie się jutro (03.12) o godzinie 15:15. Transmisja na Eurosporcie 1.

Tuż przed sprintem mężczyzn, o godzinie 13:15 odbędzie się także bieg na dochodzenie kobiet, w którym zobaczymy wszystkie 4 reprezentantki Polski.

Najbliższe zawody z udziałem naszych zawodników to sprint na dystansie 10 km w piątek 8 grudnia w austriackim Hochfilzen. Początek zawodów o godzinie 11:30.