PŚ w Biathlonie: Skardino z pierwszym zwycięstwem! Polki daleko…

Wtorkowy indywidualny bieg pań w szwedzkim Östersund padł łupem Białorusinki Nadzezhdy Skardino, jest to jej pierwsze w historii zwycięstwo w pucharze świata i 6 podium w 288 startach.. Drugie miejsce tuż za Białorusinką zajęła Norweżka Synnoeve Solemdal. Skardino dzięki dzisiejszemy zwycięstwu została tym samym liderką Pucharu Świata. Zawody odbywały się w idealnej pogodzie i ciszy wiatrowej.

Dla Polek niestety pierwszy indywidualny start w tym sezonie nie był udany, najlepsza z Polek Weronika Nowakowska była dopiero 44, Magdalena Gwizdoń 56, a Monika Hojnisz 63. W dzisiejszym biegu największe znaczenie miało strzelanie gdyż jak wiadomo każde pudło to jedna dodatkowa minuta. Tutaj 3 Polki niemalże solidarnie pudłowały aż 3-krotnie mimo dobrych prawie bezwietrznych warunków. Pozytywem może być to że Weronika przynajmniej dzisiaj dobrze pobiegła gdyż wykręciła 20 czas biegowy. Niestety wspomniane już fatalne strzelanie zrzuciło ją na 44 miejsce. Najgorzej jednak wypadła Krystyna Guzik, ta z kolei pudłowała dzisiaj aż 7 razy i ostatecznie zajęła dopiero 90 miejsce.

Kolejnym etapem rywalizacji naszych biathlonistek będzie piątkowy sprint na 7,5km. Jednak przed rywalizacją pań czeka nas jeszcze jutro (30.11) rywalizacja mężczyzn na dystansie 20km. Polskę reprezentować będą: Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, oraz Andrzej Nędza Kubiniec. Początek zawodów o 17:15