Thingnes Boe znów najlepszy! 2 Francuzów na podium.

Johannes nie zwalnia tempa, trzeci już z rzędu bieg pada jego łupem. Było to jednocześnie jego czwarte zwycięstwo. Jednak mimo pięknej serii zwycięstw Norwega to Martin Fourcade wciąż będzie startował z plastronem lidera Pucharu Świata.

Johannes w dniu dzisiejszym nie miał sobie równych, na obydwu strzelaniach był dzisiaj bezbłędny, a do tego dołożył świetny czas biegowy co przełożyło się na to, że już nad drugim Martinem Fourcade na mecie miał aż 21 sekund przewagi (Warto podkreślić, że Fourcade również bezbłędnie strzelał) Ostatni miejsce na podium do też Francuz Antonin Guigonnat, który do swojego rodaka stracił 13,6 sekundy a do zwycięzcy aż 34,7. Walka o 3 miejsce toczyła się jednak do końca między Antoninem, Schimonem Schempem (Niemcy) i kolejnym Francuzem Deustheiuxem. Zwycięsko wyszedł z tego oczywiście Antoin a tuż za podium ze stratą 6,9 do francuza i 41,8 sekundy do zwycięzcy znalazł się Schemmp, przegranym tej walki jest Francuz Desthieux, który do Niemca stracił tylko 3,9 sekundy a do 1 miejsca 45,7. Do walki o podium mógł się jeszcze włączyć dobrze dzisiaj biegający Rosjanin Anton Schipulin, lecz niestety pomyłka przy pierwszym strzelaniu przekreśliła go z tej walki i na mecie ostatecznie był szósty ze stratą 54,9 do zwycięzcy.

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, że Polacy zaliczyli dzisiaj bardzo słaby występ, na dodatek żaden z nich nie dostał się do biegu na dochodzenie więc tym samym męska kadra kończy swój występ w Le Grand Bornand. Najbliżej załapania się do biegu na dochodzenie był Łukasz Szczurek, który zajął 66 miejsce, dla Łukasza mimo nie najlepszego biegu była szansa na zakwalifikowanie się do biegu na dochodzenie, ale błąd strzelnicy spowodował, że ta sztuka mu się jednak nie udała. Smutny jest fakt, że 66 miejsce Łukasza to na razie najlepszy wynik Polskiego męskiego biathlonu w tym sezonie.

Dużo gorzej poszło jeszcze dwóm pozostałym reprezentantom, Grzegorz Guzik po 3 błędach na strzelnicy zajął 83 miejsce, natomiast Andrzej Nędza-Kubiniec po takiej samej ilości pomyłek zajął miejsce 87.

 

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz