Northug oraz Klaebo na starcie prestiżowego biegu w Norwegii!

Langrenn.com

31 grudnia w kompleksie Granaasen w norweskim Trondheim odbyła się sztafeta Strindheim. To jedne z najstarszych cyklicznie organizowanych zawodów w tym kraju. W 2017 roku zostały zorganizowane po raz 53. To wyjątkowa impreza, na której najmłodsi biegacze mogą spotkać Mistrzów Olimpijskich oraz Mistrzów Świata. Na trasie areny Mistrzostw Świata z 1997 roku panowały świetne warunki i organizatorom udało się przygotować nawet pięciokilometrową trasę. Zawodnicy startowali w sześciu kategoriach wiekowych.

Na starcie pojawiły się m.in. takie gwiazdy jak Peter Northug, Magnus Hovdal Moan, Johannes Høsflot Klæbo czy Jørgen Nyland Graabak.
Wśród kobiet (w grupie senior) wygrała pierwsza sztafeta Byåsen /Gjesdal (Julie Myhre, Ingvild Larsen Mikaelsen, Renate Tjetland), 5 sekund później dobiegła pierwsza sztafeta Strindheim (Marte Skaanes, Hanne Skulbru, Berit Mogstad). Trzecie miejsce zajęła pierwsza sztafeta Hommelvik (Eiril Fuglem Renå, Liv Paulsen, Tine Marit Renå) ze stratą 3 minut i 49 sekund do zwycięzców.
W rywalizacji mężczyzn od samego początku prowadziła pierwsza sztafeta Byåsen (Fredrik Riseth, Magnus Hovdal Moan, Johannes Høsflot Klæbo), która ostatecznie wygrała cały bieg z przewagą minuty i 43 sekund nad pierwszą sztafetą Strindheim IL (Even Northug, Petter Northug jr, Lars Ove Aunli). Na trzecim miejscu uplasowała się pierwsza sztafeta Varden Meråker (Thomas Albertsen Dahlen, Torstein Buan Røvik, Gaute Iversen). Ich strata wynosiła już blisko 3 minuty.