Tour de Ski: Heidi Weng obroniła tytuł sprzed roku!

Heidi Weng wygrała ostatni bieg zaliczany do cyklu Tour de Ski – dziewięciokilometrowy odcinek zakończony wspinaczką pod Alpe Cermis. 26-letnia Norweżka nie pozostawiła złudzeń rywalkom.

Weng przez siedem kilometrów biegła razem z Ingvild Flugstad Østberg, która nie wytrzymała morderczego tempa i została za plecami młodszej koleżanki. Østberg zakończyła bieg na drugim miejscu. Bardzo dobry bieg zaliczyła Jessica Diggins, która najpierw dogoniła Kristę Parmakoski, a następnie tysiąc metrów przed metą zaczęła odrywać się od Finki. Amerykanka przez ostatnie sto metrów była dopingowana przez Weng oraz Østberg. Norweżki podbiegły do Jessie, żeby  jej pogratulować zaraz po tym, jak przekroczyła linię mety.

Swoje pozycje utrzymały Kerttu Niskanen (5.) i Anastasia Sedova (6.). O jedno miejsce poprawiła się Nathalie von Siebenthal, która wyprzedziła Sadie Bjornsen.

Z bardzo dobrej strony pokazała się również Stefanie Böhler. 27-letnia biegaczka z Niemiec do boju ruszyła jako 12. W czasie biegu wyprzedziła Annę Haag ze Szwecji oraz Natalię Neprayevą z Rosji. Biegaczki zajęły odpowiednio 12. i 11. miejsce

Weng przebiegła całą trasę w 32 minuty 12 sekund i uzyskała najlepszy czas netto. Niespodziewanie drugi czas należał do Teresy Stadlober. Młoda Austriaczka straciła 41 sekund do Norweżki. O sekundę wolniej pobiegła wspominana Diggins.

Wszystkie zgłoszone zawodniczki pojawiły się na starcie i ukończyły rywalizację.

W klasyfikacji generalnej PŚ pierwsze miejsce zajmuje Heidi Weng. Jej przewaga nad drugą Østberg wynosi 67 punktów. Jessica Diggins jest obecnie trzecia i traci 378 „oczek” do prowadzącej Weng.