Triumf Laurien van der Graaff w Lenzerheide.

http://fasterskier.com/

12. edycja Tour de Ski rozpoczęta. Sprint stylem dowolnym kobiet w Lenzerheide zakończył się zwycięstwem Laurien van der Graaff!

Najlepszy czas w eliminacjach uzyskała Invild Flugstad Oestberg, która wyprzedziła drugą Jessicę Diggins o blisko półtorej sekundy. Trzecie miejsce zajęła Sophie Caldwell. Zdecydowanie największą niespodzianką jest niezakwalifikowanie się do trzydziestki Kikkan Randall. Amerykanka uplasowała się dopiero na 44. pozycji. Z bardzo dobrej strony pokazały się również dwie biathlonistki-Marie Laukkanen oraz Selina Gasparin. Finka ukończyła kwalifikacje na 7. miejscu i wyprzedziła m.in. Maiken Caspersen Fallę. Szwajcarka była 25.Cały bieg ukończyło 71 zawodniczek. Na starcie nie pojawiła się Polina Seronosova.

Z pierwszego biegu dalej przeszły Victoria Carl oraz Sophie Caldwell. W drugim ćwierćfinale kijek złamała Jesica Diggins. Po szaleńczej pogoni zdołała dogonić, a potem na finiszu wyprzedzić rywalki i dostać się do półfinałów razem z Ingvild Flugstad Oestberg. Z następnych biegów awansowała Laurien van der Graaff, Sandra Ringwald, Krista Parmakoski, Hanna Kolb, Natalia Nepryaeva oraz Mari Laukkanen. Z czasami weszły Heidi Weng i Maiken Caspersen Falla.

Jennie Oeberg na pierwszym podbiegu upadła i również złamała kijek. Szwedka jednak nie dała rady dogonić grupy i w swoim biegu zajęła ostatnie miejsce. Odbyły się bez zbędnych przygód. Na ostatniej prostej zamknięta została Oestberg, która nie zdołała awansować dalej. Do finału dostały się: Ringwald, Caldwell, Diggins, Nepryaeva, Falla oraz van der Graaff.

Szczęścia dzisiaj nie miała Jessica Diggins, która w finale po raz drugi złamała kijek, zaraz po tym wywróciła się Sandra Ringwald. Na ostatniej prostej bardzo dobrym finiszem popisała się reprezentantka gospodarzy. Zaraz za nią na metę wbiegła Sophie Caldwell. Na trzeciej pozycji uplasowała się Falla, która trzynasty raz z rzędu jest na podium sprintu łyżwą. Pozostałe miejsca zajęły kolejno Natalia Nepryaeva, Jessica Diggins oraz Sandra Ringwald

W całym cyklu nie wystartowały m.in. Polki, Charlotte Kalla, Marit Bjoergen oraz Julia Belorukova, która musiała się wycofać z powodu złamania nosa podczas jednego z treningów.

Udostepnij!

Dodaj komentarz