CoC Rena: Andreas Wank wygrywa pierwszy konkurs! Polacy fatalnie…

Niemiec Andreas Wank wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Renie. Uczynił to skokami na 131 oraz 137 m. Drugie miejsce zajął Norweg Sondre Ringen z odległościami 136,5 i 131 m, który przegrał z Wankiem o 5,6 pkt. Trzecią lokatę wywalczył David Siegel z Niemiec, który do Wanka stracił 9,1 punktu i może poszczycić się wynikami 127,5 oraz 137 m. Tuż za podium znaleźli się Marius Lindvik (125,5 m; 136,5 m), któremu do podium zabrakło 1 pkt. oraz Stefan Huber, który skoczył 131,5 a także 132 m i stracił do Siegela 8,8pkt.

Po pierwszej serii Sondre Ringen miał przewagę wynoszącą 5,9 pkt lecz nie utrzymał jej skokiem na 131 metr. Drugie miejsce zajmował Niemiec Andreas Wank, który finalnie wygrał konkurs. Trzeci był Ulrich Wohlgennant z Austrii, ale niestety spadł o 3 miejsca. Na 4 miejscu znajdował się Stefan Huber, który ostatecznie skończył jedno oczko niżej. 5 z kolei był David Siegel, będący finalnie drugim najlepszym zawodnikiem. Najlepszym z Polaków był Paweł Wąsek zajmujący wtedy 19 pozycję. Warunki wietrzne były umiarkowane, a całą 1 serię przeprowadzono z 7 belki.

W drugiej serii sytuacja z warunkami na szczęście niewiele się zmieniła, dzięki czemu zawody w dalszym ciągu były płynne i wyrównane. Sytuacja z belką również uległa niewielkiej zmianie: przed drugą serią podniesiono ją o 1 stopień wyżej względem pierwszej serii i do końca konkursu jej nie zmieniano.

Polacy spisali się dużo poniżej oczekiwań: 20 miejsce zajął najlepszy z naszych Paweł Wąsek (122,5 metra, 125 metrów; 219.9 pkt.), Tomasz Pilch był 22 (117,5 m; 126,5 m; 218,2 pkt.), natomiast reszta Polaków zakończyła zawody na 1 serii. Byli to: 35. Aleksander Zniszczoł (116,5 m), 36. Przemysław Kantyka (114,5 m) oraz 42. Klemens Murańka (110,5 m). Ciekawy jest fakt, że jedynymi Polakami którzy awansowali do 2 serii byli członkowie kadry Juniorskiej (Wąsek oraz Pilch) natomiast zawodnicy którzy odpadli, to członkowie kadry B.

Drugi konkurs odbędzie się w niedzielę 4 marca o godzinie 10:15 czasu polskiego.