CoC Zakopane: Manuel Fettner wygrywa po raz drugi!

Austriak Manuel Fettner wygrał drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Oddał skoki na 136,5 metra oraz 138 metrów. Drugie miejsce zajął trzeci po I serii, Słoweniec Bor Pavlovcic (z odległościami 132,5 metra i 133,5 metra). Prowadzący po I serii Stefan Huber zajął trzecie miejsce. Austriak skoczył za drugim razem 131 metrów. Tuż za podium znaleźli się: Niemiec Felix Hoffmann (136 metrów i 132 metrów), oraz drugi po I serii Tomaz Naglic (132,5 metra i 127,5 metra).

Stefan Huber prowadził po I serii konkursu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Austriak skokiem na 136 metrów zapewnił sobie prowadzenie do przerwy. Drugie miejsce, ze stratą 2,2 punktu, zajmował Tomaz Naglic. Słoweniec skoczył 132,5 metra. Na trzecim miejscu znajdował się Bor Pavlovcic. Słoweniec miał stratę do prowadzącego 5,4 punktu, po skoku na 132,5 metra.

Drugą serię konkursową rozpoczęto z 20 belki startowej, od połowy stawki skakano z 18.

Najlepszy z Polaków Paweł Wąsek do przerwy zajmował 12 miejsce, po skoku 126,5 metra. W drugiej serii skoczył 132,5 metra i ostatecznie ukończył konkurs na 10 pozycji. Bartosz Czyż za pierwszą próbą skoczył 126 metrów, za drugą 128,5 metra i uplasował się na 19 miejscu. Tomasz Pilch po skoku 120,5 metra, do przerwy zajmował 22 pozycję. W finale skoczył 131,5 metra i ostatecznie wywalczył 24 miejsce. Wszyscy trzej punktujący zawodnicy należą do kadry juniorskiej. Po raz kolejny okazali się lepsi, niż ich koledzy z kadry B.

Pozostali nasi zawodnicy spisali się słabo. Najsłabiej skoczył Krzysztof Biegun (105 metrów) – 59 miejsce. Pozostali Polacy, którzy nie awansowali do finałowej 30-tki, zajęli pozycje:

Krzysztof Miętus – 116 m – 34 miejsce
Klemens Murańka – 123,5 m – 35 miejsce
Aleksander Zniszczoł – 119,5 m – 36 miejsce
Krzysztof Leja – 117 m – 42 miejsce
Kacper Juroszek – 116 m – 43 miejsce
Stanisław Biela – 116,5 m – 45 miejsce
Przemysław Kantyka – 115 m – 51 miejsce.
Andrzej Stękała – 106,5 m – 54 miejsce
Karol Niemczyk – 108,5 m – 55 miejsce
Kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędą się za tydzień (16-18 marca) w Czajkowskim na HS140. Zawody w Rosji będą ostatnimi w tym sezonie.