FC Pań w Rastbüchl: Drugie zwycięstwo Reisch, Polki daleko.

Agnes Reisch również w niedzielę została zwyciężczynią konkursu FIS Cup Pań, rozgrywanego w niemieckim Rastbüchl (HS 78). Reprezentantka Niemiec wygrała po dwóch skokach na odległość 76,5 m. Kolejne miejsca na podium zajęła Marita Kramer i Pauline Hessler. Anna Twardosz jedenasta.

Niedzielny konkurs FC Pań w Eau Claire potoczył się całkowicie po myśli Gospodyń. Triumf odniosła Agnes Reisch, która oddała dwa skoki na odległość 76,5 m. Drugie miejsce, ze stratą 7,6 punkta do zwyciężczyni, zajęła Austriaczka Marita Kramer (79,5 m i 74,5 m). Na najniższym stopniu podium ze stratą 0,4 pkt do Kramer stanęła rodaczka zwyciężczyni, Pauline Hessler (74 m i 75,5 m), która o 2,5 punktóa pokonała swoją rodaczkę, Seline Freitag (76 m i 73,5 m).

Na piątej pozycji sklasyfikowana została kolejna z reprezentantek Austrii, Walentyna Lisa Hirner (74 m i 75 m). Niedzielne zawody w Rastbüchl nie były udane dla naszych reprezentantek, które zajęły miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Najlepszą z nich była podobnie jak w sobotę Anna Twardosz (73 m i 72 m), która zajęła jedenaste miejsce.

Na piętnastym miejscu sklasyfikowana została Kinga Rajda lądując na 72 m oraz 68 m.
Zawody w Niemczech na 22. lokacie zakończyła letnia mistrzyni Polski, Kamila Karpiel (68,5 m i 62,5 m)

W klasyfikacji generalnej cyklu na prowadzeniu nadal znajduje się Rumunka Daniela Haralambie (382 pkt), która w części zimowej tego cyklu nie pojawiła się jeszcze ani razu. Wyprzedza ona Nikę Kriżnar (380 pkt), która podobnie jak Rumunka, startuje teraz w zawodach wyższych rang. Na trzecim miejscu znajduje się Kamila Karpiel (247 pkt), a tuż za nią jest podwójna triumfatorka z Rastbüchl, Agnes Reisch (240 pkt).

Kolejne zawody cyklu FIS Cup Pań rozegrane zostaną w Austriackim Villach w dniach 24-25 luty.