FC Pań w VIllach: Kolejny triumf Kriznar

Nika Kriznar podobnie jak wczoraj okazała się najlepsza na skoczni w Villach. Reprezentantka Słowenii wygrała drugi konkurs FIS Cup po skokach na odległość 96 i 97,5 m. Najlepsza z Polek, Kinga Rajda ukończyła zawody na 15. miejscu.

Zwyciężczyni sobotniego konkursu po próbie na odległość 96 metrów prowadziła po pierwszej serii z przewagą 5,5 punktów nad drugą Emą Klinec (90,5 m) oraz 6 punktów nad trzecią Austriaczką Lisą Eder (91 m).

Awans do drugiej serii na wysokiej, 10. pozycji, wywalczyła Kinga Rajda. Polka oddała skok na 81 metr. 14 lokatę po pierwszej serii zajmowała Anna Twardosz, która uzyskała 77,5 metra.

W finale Nika Kriznar postawiła kropkę nad i oddając skok na odległość 97,5 metra. Słowenka wygrała drugi konkurs w Villach z przewagą 12,5 punktu nad swoją rodaczką Emą Klinec, która uzyskała 92 metry w drugiej serii. Podium uzupełniła czwarta po pierwszej serii (91,5 m) Niemka Luisa Goerlich, lądując na 80,5 m.

W drugiej serii obie Polki skoczyły słabiej. Odległość 67 metrów pozwoliła zakończyć Kindze Rajdzie zawody na dobrym, 15. miejscu, natomiast 65 metrów uzyskane przez Anne Twardosz sklasyfikowały ją na 19 pozycji.

Na dwa konkursy przed końcem cyklu, już niemal pewna zwycięstwa jest niepokonana w Villach Nika Kriznar (580 pkt.). Druga Daniela Haralambie traci do niej aż 198 pkt (382 pkt). Trzecia jest Goerlich (288 pkt.). W czołowej dziesiątce mamy trzy reprezentantki naszego kraju. Na 5. miejscu z 247 punktami znajduje się Kamila Karpiel. Tuż za nią klasyfikowana jest Anna Twardosz (224 pkt) Kinga Rajda z dorobkiem 203 punktów zajmuje 9. miejsce.

Dalsze miejsca Polek
30. Magdalena Pałasz (90 pkt)
46. Paulina Cieślar (61 pkt)
51. Katarzyna Harsche (48 pkt)
92. Joanna Kil (9 pkt)

Kolejne finałowe już zawody kobiecego cyklu FIS Cup zaplanowano w dniach 17-18 sierpnia na skoczni Lugnet w Falun.