FC Villach: Trójka Austriaków i jeden Niemiec na podium.

Elias Tollinger wygrał niedzielny konkurs rangi FIS Cup, rozgrywany na Alpenarenie (HS 98) w austriackim Villach. Miejsca na podium zajęli jego rodacy: Thomas Lackner oraz Mika Schwann, który zajął ex aequo trzecie miejsce z Fabianem Seidlem. Polacy nie startowali

22-letni Austriak wygrał drugi konkurs w tym sezonie. Loty na odległość 97 metrów oraz 93 metrów, dały mu pewny w niedzielnym konkursie. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Thomas Lackner. 24-latek skacząc 93 metry i 96 metrów, stracił do Tollingera 2,5 punkta. Trzecie miejsce przypadło Mice Schwannowi oraz Fabianowi Seidlowi z Niemiec. Srebrny drużynowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów w pierwszej serii skoczył zaledwie 88 m, ale w drugiej osiągnięta odległość 98 metrów pozwoliła mu się wywindować aż o 14 pozycji. Tyle samo punktów uzyskał Fabian Seidl, który uzyskał 94 m i 93 m.

Na piątym miejscu sklasyfikowano wczorajszego zwycięzcę Andrajza Pograjca. Słoweniec po pierwszej serii zajmował drugą pozycję po skoku na 98 m. W drugiej serii jednak lądował tylko na 88 m i do podium stracił dwa punkty.

Reprezentacji Polski nie startowali.

W pierwszej serii zdyskwalifikowany z powodu nieprawidłowego kombinezonu został Kazach, Sergey Kravtsov.
W drugiej serii upadki zaliczyli Marinus Kraus oraz Dominik Mayleander.

Pierwsze punkty w zawodach FIS-owskich zdobyli Włoch Gabriele Zambelli oraz Rosjanie: Konstantin Nikolaev oraz Zakhir Dzafarov (wczorajszy debiut na arenie międzynarodowej).

Konkursy w Austrii kończyły VI period FIS Cup. Dodatkowe miejsca na konkursy Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem i Czajkowskim uzyskały reprezentacje Austrii, Polski oraz Niemiec.

Aktualnie zakończyła się seria próbna zawodów Pań po której od razu rozpocznie się konkurs. W gronie 34 zawodniczek jest Anna Twardosz i Kinga Rajda.