FC Villach: Zwycięstwo Pograjca

Andraz Pograjc wygrał sobotnie zawody z cyklu FIS Cup rozgrywanego w Villach. Miejsca na podium uzupełnili Austiacy: Markus Schiffner i Jan Hoerl. Polacy nie startowali.

Słoweniec Andraz Pograjc skokami na odległość 99,5 m oraz 94,5 m wygrał sobotni konkurs rozgrywany na Villacher Alpenarena (HS 98). Kolejne 7 miejsc z rzędu należało do Austriaków (którzy de facto do drugiej serii awansowali w 15 osób.) Drugie miejsce należało do Markusa Schiffnera, który uzyskał 97 m i 96,5 m. Trzeci był drużynowy srebrny medalista niedawno zakończonych Mistrzostw Świata Juniorów, Jan Hoerl (97 m i 94 m).

Tuż za podium znalazł się Thomas Hofer po lądowaniach na 94 m i 96 m. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Thomas Lackner, który dwukrotnie uzyskał 94 m.

Konkurs w większości został zdominowany przez Austriaków, którzy w drugiej serii stawili się w ilości 15 zawodników. Do tego należy dołożyć 7 Słoweńców oraz 7 Niemców. Jedynym zawodnikiem który z poza tego grona był Rosjanin Kiril Kotik.

Polacy w Villach nie startują. W Austrii za to pojawili się Gruzini w liczbie 4 (Alan Gobozovi, Artur Sarkisiani, George Shubitidze oraz Sergey Akhabadze), a także Brytyjczyk Sam Bolton. Nie odegrali oni jednak żadnej większej roli w zawodach.

Jutrzejszy konkurs będzie kończył kolejny period cyklu. Aktualnie na czele znajduje się Tomasz Pilch, który jest już raczej pewny zdobycia dodatkowego miejsca dla Polski na kolejny period w Pucharze Kontynentalnym.