FIS Cup Villach: 34 panie i 65 mężczyzn na starcie

Anna Twardosz - fot. skijumping.pl

Już w ten weekend na Alpenarena (HS98) w austriackim Villach, zostaną rozegrane kolejne zawody z cyklu FIS Cup. Jednocześnie odbędą się konkursy indywidualne mężczyzn, jak i kobiet. Z naszych podopiecznych w tych „trzecioligowych” zawodach w skokach narciarskich, zobaczymy tylko nasze skoczkinie, gdyż panowie w tym czasie będą rywalizować w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal i w cyklu LOTOS Cup w Zakopanem. Zatem na starcie zameldują się podopieczne Sławomira Hankusa – Anna Twardosz i Kinga Rajda.

Wśród startujących skoczków zobaczymy prowadzącego w klasyfikacji generalnej Eliasa Tollingera. Austriak zgromadził do tej pory 625 punktów i wyprzedza zdecydowanie drugiego Markusa Rupitsch o 79 punktów. Najwyżej zajmującym miejsce w klasyfikacji z Polaków (czwarte), jest Przemysław Kantyka z 395 punktami. Łącznie do treningów na Alpenarena przystąpi 65 zawodników, z 13 nacji.

lista startowa Panów FIS Cup Villach

Na starcie treningów przed konkursami Pań, wystartują 34 zawodniczki, z 10 krajów. Wśród nich nie zobaczymy prowadzącej w klasyfikacji generalnej Danieli Haralambie (382 punkty). Na liście startowej znajdują się natomiast – druga w tabeli Nika Kriznar (380 punktów) i Agnes Reisch (zwyciężczyni ostatnich zawodów w Rastbuechl – zajmująca czwarte miejsce, 240 punktów). Zabraknie z kolei Kamili Karpiel. Polka jest na miejscu trzecim, ze stratą 135 punktów, do prowadzącej Rumunki.

Nasze reprezentantki powołane na zawody, zajmują w klasyfikacji generalnej FIS Cup:

  • Anna Twardosz – 7 miejsce – 194 punkty,
  • Kinga Rajda – 9 miejsce – 175 punktów.

Obydwie skoczkinie wzięły udział w inauguracyjnych w Villach zawodach tej rangi, gdzie do czołowej 10-tki awansowała tylko raz Anna Twardosz, zajmując 9 miejsce.

lista startowa  Pań FIS Cup Villach

Rekordzistą Alpenarena w Villach wśród mężczyzn jest David Unterberger. Austriak w 2008 roku, skoczył w trakcie zawodów na 103,5 metra. U kobiet oficjalny rekord długości w skoku należy do Danieli Iraschko-Stolz. Austriaczka w trakcie Pucharu Kontynentalnego w 2010 roku, skoczyła  99 metrów.

Prognostycy przewidują na weekend opady śniegu i deszczu, a temperatura ma oscylować w granicach od -1 do -8. Wiatr podczas konkursu w sobotę ma osiągać podmuchy do 2,2 m/s, a w niedzielę prędkość może być ponad 3 m/s.

Program zawodów:

24 luty 2018r. – sobota:

09.00 – oficjalny trening kobiet i mężczyzn

10.00 – seria próbna kobiet i mężczyzn

11.00 – konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn

25 luty 2018r. – niedziela:

09.00 – seria próbna kobiet i mężczyzn

10.30 – konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn.

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz