Coc Brotterode: Iraschko-Stolz nie miała sobie równych!

Fot. photoaq.com
Daniela Iraschko-Stolz która trochę niespodziewanie pojawiła się na zawodach Pucharu Kontynentalnego, nie ma sobie równych na niemieckiej skoczni! 

Daniela już na treningach pokazywała że na tej skoczni żadna z zawodniczek nie będzie w stanie z nią podjąć rywalizacji, w pierwszej serii oddała skok na 112,5 metra czym odskoczyła rywalkom na tyle że tylko jakaś katastrofa odbierze jej zwycięstwo. Zawodniczką która się do niej najbardziej zbliżyła była Słowenka Jerneja Brecl która skoczyła 105 metrów i do Austriaczki traciła 19,7 punktu, 3 miejsce zajmowała nieco sensacyjnie Francuzka Julia Clair ze stratą 5,6 do miejsca 2-go i 25,3 do 1-go.

Nasze zawodniczki nie zaprezentowały się tak dobrze, najlepsza z nich Anna Twardosz zajmowała 15 miejsce, Kinga Rajda 17 a Kamila Karpiel 26. Niestety zawody na 1 serii zajmując pechowe 31 miejsce zakończyła Joanna Kil
Wyniki 1 serii

Daniela w drugiej serii tak naprawdę dopełniła tylko formalności, oddała skok na 115 metr i mimo niezbyt ładnego lądowania wygrała zawody z 32,7 punktu przewagi nad drugą dzisiaj Jerneją Brecl ze Słowenii która w drugim skoku wylądowała na 106 metrze. 3 miejsce zajęła Rosjanka Lidiia Iakoleva która skokiem na 104 metr zepchnęła z podium na czwarte miejsce Francuzkę Julie Clair.

Dużo gorzej w 2 serii poszło naszym zawodniczkom i żadna z nich nie obroniła nawet swojej pozycji, Anna Twardosz z 15 miejsca spadła na 19, Kinga Rajda na 20 a Kamila Karpiel na 27.
Wyniki zawodów
Klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego Kobiet

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz