PŚ w Kombinacji w Chaux-Neuve: Akito Watabe prowadzi po skokach

fis-ski.com

Akito Watabe wygrał serie skoków podczas pierwszego dnia rywalizacji w Chaux Neuve. Drugi jest Jarl Magnus Riiber, a trzeci Wilhelm Denifl.

Wiatr pod narty zafundował nam ciekawą rywalizację na skoczni w Chaux-Neuve podczas sobotnich zmagań indywidualnych. Najdłuższy skok oddał Japończyk Akito Watabe i wystartuje do biegu z przewagą 22 sekund nad Jarlem Magnusem Riiberem. Cztery sekundy za Norwegiem pobiegnie Wilhelm Denifl z Austrii. Lider Pucharu Świata Norweg Jan Schmid oddał świetny skok i wystartuje jako czwarty ze stratą 27 sekund do Watabe.

Reprezentanci Polski skakali w kratkę, cieszyć może przyzwoity wynik Adama Cieślara i Pawła Słowioka, którzy ukończyli zmagania odpowiednio na miejscach 35 i 36, co przy dobrej formie biegowej może oznaczać walkę o punkty.
Słaby skok oddał Szczepan Kupczak, który znany jest z lepszej formy biegowej niż biegu. Niestety reprezentant Polski jest dopiero 39 z dużą stratą, a formą biegową odstaje. Wartym odnotowania jest również debiut w Pucharze Świata Wojciecha Marusarza. Polak niestety oddał słaby skok i został sklasyfikowany pod koniec stawki na 43 miejscu ze stratą 2 minut i 42 sekund do lidera.

Oficjalne wyniki serii skoków.

Udostepnij!

Dodaj komentarz