PŚ w Kombinacji w Ramsau: Eric Frenzel zgarnia zwycięstwo!

fis-ski.com

Zawody Pucharu Świata w Ramsau padły łupem Erica Frenzla. Niemiec na finiszu wyprzedził swojego rodaka Fabiana Riessle, na trzecim miejscu dobiegł Norwego Jan Schmid.

W kombinacji norweskiej wszystko wraca do normy. Na podium sobotniej rywalizacji znalazło się dwóch reprezentantów Niemiec. Zawody wygrał Eric Frenzel przed Fabianem Riessle, dobrą formę podkreśla również Norweg Jan Schmid, który zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

Zwycięzca serii skoków, czyli Japończyk Taihei Kato spadł z rowerka z pierwszego miejsca, aż na 23 lokatę. Lider Pucharu Świata, Norweg Espen Andersen zajął dopiero 14 pozycje, a jego przewaga nad rywalami sporo stopniała.

Reprezentanci Polski potwierdzili, że ich forma biegowa jest w lesie na niskim poziomie. Szczepan Kupczak nie utrzymał miejsca punktowanego i spadł na 34 pozycje. Paweł Słowiok po biegu awansował z 44 na 37 lokatę, co również nie dało mu punktów.