PŚ w Kombinacji w Seefeld: Akito Watabe wygrywa

zimbio.com

Akito Watabe okazał się najlepszy pierwszego dnia rywalizacji podczas Pucharu Świata w Seefeld. Japończyk wyprzedził Jarla Magnusa Riibera i Fabiana Rießle.

Pierwszy dzień rywalizacji w Seefeld padł łupem reprezentanta Japonii, który wyprzedził o pół sekundy Jarla Magnusa Riibera. Norweg prowadził po skokach z przewagą 21 sekund nad Watabe, ale na dystansie 5 km Japończyk zrównał się z Riiberem, a na finiszu okazał się lepszy. Trzecie miejsce zdobył reprezentant Niemiec Fabian Rießle ze stratą 32,4 sekundy do zwycięzcy. Lider Pucharu Świata Jan Schmid z Norwegii nie zdołał utrzymać trzeciego miejsca po skokach i podczas biegu spadł na czwarte miejsce. Świetny rezultat uzyskał Kristjan Ilves. Estończyk po skokach zajmował 5 pozycje, a całą rywalizację ukończył jedynie oczko niżej zdobywając 40 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Reprezentanci Polski niestety znowu bez punktów. Nasze nadzieje rozbudził podczas rundy prowizorycznej Szczepan Kupczak uzyskując 9. wynik, niestety w pierwszej serii został sklasyfikowany dopiero na 27. miejscu, a całe zawody skończył poza czołową trzydziestką. Paweł Słowiok po skokach zajmował 36. lokatę, a rywalizację ukończył trzy oczka wyżej. Przykry upadek po skoku zanotował Wojciech Marusarz, przez co wycofał się z biegu.

Oficjalne wyniki zawodów.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata.

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów.

Udostepnij!

Dodaj komentarz