Krista Parmakoski zmiażdżyła rywalki!

Bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym kobiet w fińskim Lahti padł łupem Kristy Parmakoski. Drugie miejsce zajęła Natalia Nepryaeva, a podium uzupełniła Marit Bjoergen.

Od pierwszego pomiaru czasu najlepsza była właśnie Krista Parmakoski. Reprezentantka gospodarzy na kolejnych kilometrach powiększała przewagę nad rywalkami.  Po sześciu kilometrach wyprzedzała drugą w tym momencie Kerttu Niskanen o 18.5 sekundy. Na mecie miała już prawie 21 sekund przewagi nad najlepszą z rywalek.

Z rewelacyjnej strony pokazała się Natalia Nepryaeva. Młoda Rosjanka wyprzedziła m.in. Teresę Stadlober czy Heidi Weng i był to dla niej najlepszy bieg w Pucharze Świata.

W dobrym stylu z biegami PŚ na ojczystej ziemi pożegnała się Aino-Kaisa Saarinnen. Utytułowana finka zajęła dzisiaj 9 lokatę.

Sylwia Jaśkowiec zajęła 30 miejsce, a Ewelina Marcisz ukończyła rywalizację na 47. pozycji. Justyna Kowalczyk nie startowała.