Krzysztof Miętus kończy karierę!

fot. skijumping.pl

Dzisiejszego poranka świat skoków obiegła informacja, że dotychczasowy zawodnik kadry A, Krzysztof Miętus podjął decyzję o zakończeniu kariery, jako skoczek narciarski. Nie odejdzie jednak całkiem od tego sportu, gdyż od kwietnia obejmie rolę drugiego trenera w klubie sportowym Eve-nement Zakopane.

Nasz reprezentant zadebiutował w zawodach Pucharu Świata w 2008r. Dwa lata później reprezentował nasz kraj na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Najlepszy wynik osiągnał w 2011 roku, podczas zawodów w Klingenthal, gdzie  zajął 11 miejsce. Najbardziej udanym sezonem był 2012/2013, gdzie w klasyfikacji generalnej PŚ zajął 38 miejsce. Dwukrotnie w swojej karierze stawał na podium wraz z drużyną w Pucharze Świata. Od 2017 roku został włączony do kadry A, prowadzonej przez Stefana Horngachera, a od jesieni 2017 roku trenował wraz z kadra B naszych skoczków.

Ten sympatyczny skoczek, na codzień trenujący w AZS Zakopane, tak wypowiedział się o nowej roli, jaką obejmie: „Skoki narciarskie to całe moje życie. Nie wyobrażam sobie, abym mógł ot tak o nich zapomnieć i robić coś innego. Bardzo się cieszę, że dostałem szansę sprawdzenia się w innej roli.” Klub sportowy Eve-nement Zakopane został założony w 2014 roku przez Ewę Bilan-Stoch. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Członkami jego są także Kamil Stoch i Stefan Hula. Krzysztof Miętus dołączy od kwietnia do Andrzeja Zaryckiego, który obecnie trenuje w klubie. Jak przyznaje cytowana przez portal skijumping.pl Ewa Bilan-Stoch: „Jestem pewna, że Krzysztof doskonale sobie poradzi! Skoki może zrozumieć w pełni i przekazać wiedzę o nich młodym adeptom tylko ten, kto sam ich doświadczył. Dlatego nie wahałam się ani chwili. Myślę, że będzie to właściwy człowiek na właściwym miejscu.”

Nam pozostaje życzyć Krzysztofowi dalszych sukcesów, tym razem w roli trenera.

źródło: skijumping.pl

Udostepnij!

Dodaj komentarz