Nowy trener Słoweńców – Gorazd Bertoncelj!

fot.siol-net

Podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy, dowiedzieliśmy się, że dotychczasowy trener kadry A Słoweńców, Goran Janus, pomimo trwającego do 2020 roku kontraktu, został zwolniony z funkcji trenera. Teraz poznaliśmy jego następcę, który będzie miał za zadanie „wyciągnąć z dołka” m.in Petera Prevca. Trenerem kadry A Słowenii został ogłoszony Gorazd Bertoncelj.

Dotychczas prowadził on przez ostatnie siedem lat kadrę młodzieżową – m.in Domena Prevca. To pod jego wodzą, młody słoweński skoczek wtargnął do światowej czołówki, w 2016 roku wygrywając cztery konkursy Pucharu Świata i prowadząc przez pewien okres czasu w klasyfikacji generalnej.

Wybór trenera prezes Ljubo Jasic miał pomiędzy Bertonceljem, a trenerem kadry B Igorem Medvedem. Większość skoczków punktujących w skończonym właśnie sezonie PŚ, wywodziła się od nich  – Timi Zajc, Ziga Jelar czy Timi Bartol. Kadra A prowadzona przez Janusa rozczarowała słoweńskich działaczy. Zdobywca Kryształowej Kuli z sezonu 2015/2016, Peter Prevc, w ukończonym sezonie tylko raz stał na podium – w Zakopanem. Anze Semenic wprawdzie odniósł swoje pierwsze zwycięstwo pucharowe (Zakopane), ale przez resztę rywalizacji nie zaskakiwał. Z kolei Robert Kranjec, Anze Lanisek, czy Jurij Tepes, więcej brali udział w drugoligowych zawodach, czy w treningach.

Goran Janus jednak całkowicie nie pożegnał się ze skokami. Tamtejsza federacja powołała go na Dyrektora Sportowego słoweńskiej kadry skoczków, a miejsce Bertoncelja zajął dotychczasowy asystent trenera kadry A – Jani Grilc.

źródło: rtvslo.si

Udostepnij!

Dodaj komentarz