PŚ w Lahti: 73 zawodników na liście startowej

fot. Skisprungschanzen.com

Po Igrzyskach olimpijskich skoczkowie przenoszą się do Finlandii, gdzie czekają ich dwa konkursy – jeden indywidualny i jeden drużynowy w Lahti. Już dziś na skoczni Salpausselka (HS 130) odbędzie się trening i kwalifikacje do niedzielnego konkursu.

Do piątkowych kwalifikacji zgłoszono 73 zawodników z 16 krajów. Polskę reprezentować będą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula oraz dołączający do tej olimpijskiej kadry Jakub Wolny.

Na liście startowej znajduje się między innymi debiutant Matthew Soukup z Kanady, czy mający po jednym starcie (w kwalifikacjach) Szwajcar Sandro Hauswirth i Fin Frans Taehkaevuori.

Przed rokiem w Lahti odbywały się Mistrzostwa Świata. Najlepszy
na dużej skoczni okazał się Stefan Kraft, który wyprzedził Andreasa Wellingera i Piotra Żyłę. Szóste miejsce zajął wtedy Maciej Kot, siódmy był Kamil Stoch, a ósmy Dawid Kubacki. W konkursie drużynowym triumfowali Polacy przed Norwegami i Austriakami.

W ten weekend w Lahti czekają nas dwa konkursy. W sobotę zawodnicy zmierzą się w konkursie drużynowym, a indywidualnie powalczą w niedzielę.

Rekord dużej skoczni w Lahti, której punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 116. metrze należy do Johanna Andre Forfanga. Norweg w trakcie ubiegłorocznych Mistrzostw Świata roku osiągnął tu aż 138 metra, co jest odległością o 8 metrów większą od rozmiaru skoczni.

Początek treningu już o godzinie 16:00, natomiast na godzinę 18:00 zaplanowano kwalifikacje.

Transmisja z kwalifikacji dostępna na antenie Eurosport 1 (18:00).

Lista Startowa

Udostepnij!

Dodaj komentarz