PŚ w Lahti: Niemcy wygrywają! Polska na 2. miejscu!

Do końca sezonu pozostały już 3 konkursy drużynowe. Po Igrzyskach rywalizacja wróciła do Lahti. Rok temu cieszyliśmy się ze złotego medalu polskiej drużyny. A dzisiaj? Wygrali Niemcy, a za nimi znalazła się reprezantacja Polski!

Trzecie miejsce zajęła Norwegia. Każdy z polskiej drużyny spisał się znakomicie (Maciej Kot – 129 i 126,5 m, Stefan Hula – 118,5 i 122 m, Dawid Kubacki – 119,5 i 125,5 m, Kamil Stoch – 127 i 131 m), ale dzisiaj na naszych sąsiadów zza Odry nie ma mocnych. Każdy z zawodników (Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Richard Freitag i Andreas Wellinger) pewnie przekroczył punkt K. Norwegowie zaprezentowali się ciut słabiej, ale na podium wystarczyło. Aktualni mistrzowie olimpijscy zajęli 3. miejsce, głównie za sprawą katastrofalnej próby Daniela-André Tande w 1. serii (101 m).

Podczas drugiej serii podpórkę przy próbie na 130 m zaliczył Markus Eisenbichler. Na szczęście Niemcy utrzymali prowadzenie do końca. Debiutant ze Szwajcarii, Sandro Hauswirth skoczył przyzwoicie i również dzięki jego próbom Szwajcarzy skończyli w ósemce.

Najdłuższa próba w 1. serii należy do Karla Geigera. Skoczył 130 metrów. W drugiej serii najdłuższą próbą (131 m) popisał się Kamil Stoch.

Z konkursem po 1 serii pożegnały się reprezentacje Kazachstanu, Włoch, Stanów Zjednoczonych oraz Finlandii.

Wyniki konkursu: 

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów: 

Udostepnij!

Dodaj komentarz