PŚ Pań w Rasnovie: Althaus wygrywa jednoseryjny konkurs

Niemka Katharina Althaus po skoku na 93,5 metra wygrała sobotni jednoseryjny konkursu Pucharu Świata Pań w Rasnovie. Druga seria po długim oczekiwaniu i próbie rozpoczęcia została anulowana

Drugie miejsce zajęła Maren Lundby (92 metry), która do Niemki straciła zaledwie 0,3 pkt. Trzecia na podium była kolejna z Niemek – Carina Vogt (89,5 metra) tracąca do swojej rodaczki 7,4 pkt. Czwarte miejsce zajęła Nika Kriznar. Słowenka lądowała na 93 metrze, ale straciła do Vogt aż 6,2 pkt. Na piątym miejscu kolejna z Niemek – Juliane Seyfarth. 28-latka uzyskała w swojej próbie 86 m.

Panie rozpoczęły skoki z 25. belki startowej, która przed czterema najlepszymi zawodniczkami Pucharu Świata została obniżona do 23.

Ostatnia dziesiątka skoczkiń w pierwszej serii skakała w bardzo dużych od siebie odstępach czasowych co spowodowane było bardzo mocnym i zmiennym wiatrem. Początek serii finałowej planowo miał się odbyć o 11:11 czasu polskiego, jednak po jury meetingu został on przełożony na 11:25. Aktualnie po kolejnym jury meetingu został znów przeniesiony, na godzinę 12:00. Wcześniej jednak bo o 11:55 odbył się…jury meeting!

W drugiej serii skoki zdołały oddać tylko dwie zawodniczka, po czym została ona odwołana.

Protokół FIS

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata Pań

Udostepnij!

Dodaj komentarz