Puchar Świata w Planicy: Kamil Stoch wygrywa na koniec!

Ten dzień nadejść musiał. Ostatni konkurs w sezonie 2017/18. Sezon znowu minął tak szybko. Już wiemy, że Kamil Stoch wygrał Puchar Świata, a Norwegowie Puchar Narodów. A w ostatnim konkursie? Wygrywa… Kamil Stoch!

Podium uzupełnili Stefan Kraft i Daniel-André Tande. Polacy żegnają się ze skocznią w znakomitym stylu. Stefan Hula udowodnił swoimi lotami, że to był prawdziwie sezon jego życia. Kamil Stoch poleciał az na 245 i 234,5 m i otrzymał kolejne noty 20-punktowe! Jako jedyny skoczek dostawał najwyższą notę w tym sezonie. Ostatecznie Stefan Hula zajął 13., Maciej Kot 19., Dawid Kubacki 21., a Piotr Żyła 27. miejsce.

Czołówka Pucharu Świata nie odpuściła. Wielu skoczków przekroczyło 230 m. W 1. serii Junshiro Kobayashi nieznacznie zbliżył się do rekordu życiowego z serii próbnej. Norwegowie, jak to Norwegowie, latali najdalej. Obrońca Kryształowej Kuli, Stefan Kraft poleciał na 243 metr. Peter Prevc zebrał się na ostatnie skoki, skacząc 235 m w 1. serii. Na ostatni konkurs wrócił Michael Hayböck, ale na razie niczego nie zwojował. Jedynym skoczkiem, który nie wystartował w 2. serii jest zajmujący 31. miejsce Manuel Fettner.

W 2. serii wiatr zaczął nieznacznie zmieniać kierunek, ale to nadal umożliwiło dalekie loty. Najlepiej poleciał, a jakże, zdobywca Kryształowej Kuli, Kamil Stoch. Najmniej szczęścia do warunków miał Robert Johansson. Nie starczyło nawet na wygranie małej Kryształowej Kuli.

Skoczkowie skakali z 7. belki, jedynie Kamil Stoch i Robert Johansson skakali z 6. belki.

W 2. serii Johann André Forfang miał obniżoną belkę na prośbę trenera, ale nawet ta zagrywka nie pozwoliła mu na wygraną w Planica 7.

Puchar Świata wygrał Kamil Stoch przed Richardem Freitagiem i Danielem-André Tande. Małą Kryształową Kulę zdobył Andreas Stjernen, wyprzedzając Roberta Johanssona i Kamila Stocha. Puchar Narodów wygrała Norwegia przed Niemcami i Polską. Turniej Planica 7 wygrał Kamil Stoch.

Wyniki konkursu:

 

 

Wyniki po 1. serii: 

Klasyfikacja Planica 7: 

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata: 

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w lotach: 

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów: 

Udostepnij!

Dodaj komentarz