Rasnov i Zakopane – areny rywalizacji w ten weekend przez skoczków narciarskich

fot. www.nocowanie.pl

O godzinie 14ej rozpoczyna się seria próbna przed dzisiejszym indywidualnym konkursem w ramach rywalizacji w Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Na starcie zobaczymy 41 zawodników, w tym naszych czołowych reprezentantów. Z kolei o godzinie 15.30 w Zakopanem rozpoczyna się oficjalny trening przed konkursem w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Do zawodów zgłoszono 65 zawodników, w tym 12tu polskich skoczków narciarskich. 

W Rumunii po tym, jak zgłosiło się do startu tylko 41 zawodników, kwalifikacje okazały się nie potrzebne. W związku z tym wczoraj, tj. 21.09.2018r., odbyły się trzy serie treningowe. Pierwszą turę wygrał Kamil Stoch, drugą Taku Takeuchi, a trzecią jego rodak Ryoyu Kobayashi. W dniu jutrzejszym rundę eliminacyjną zastąpi seria próbna. Zapowiada się ciekawa rywalizacja pomiędzy Kamilem Stochem a Jewgienijem Klimowem. Ten pierwszy traci do lidera tylko 65 punktów i może okazać się, że Polak po tym weekendzie obejmie prowadzenie w klasyfikacji Letniego Grand Prix. Początek dzisiejszych zmagań, jak i jutrzejszych zaplanowano na 15tą.

W Zakopanem na Wielkiej Krokwi rywalizować będzie 65 zawodników. Polska skorzystała z możliwości wystawienia największej liczby naszych reprezentantów i swoje skoki odda aż 12 naszych skoczków. Najwyżej z naszych plasuje się Aleksander Zniszczoł, zajmujący 4 lokatę z 243 punktami. Przemysław Kantyka z wywalczonymi w konkursach 182 punktami jest na 8 miejscu. 11ty jest Tomasz Pilch, który dotychczas zgromadził 142 punkty. Do stolicy Tatr przyjechał także zajmujący 1 miejsce Austriak Philipp Aschenwald (678 punktów), oraz goniący go w klasyfikacji Szwajcar Kilian Peier.

W Letnim Pucharze Kontynentalnym z Polaków wystawieni do startu zostali także: Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Bartosz Czyż, Damian Skupień, Mateusz Gruszka, Szymon Jojko i Kacper Stosel. Start konkursu zaplanowano na godzinę 18tą w dniu dzisiejszym, oraz na 11tą w niedzielę.

Udostepnij!

Dodaj komentarz