Raw Air Oslo: Norwegia wygrywa!

Drugi dzień Raw Air oznacza konkurs drużynowy. Tym razem więcej ludzi śledzi zmagania. Nad skocznią nie wisi mgła! Konkurs był zaskakujący mimo wszystko. Wygrali Norwegowie przed Polakami i Austriakami!

Polacy poradzi sobie dobrze, choć szczerze, skok Stefana Huli z 1. serii (122,5 m) nie był tak dobry jak pozostałe próby Biało-Czerwonych. W drugiej serii poleciał na 125,5 m. Maciej Kot odbił sobie porażkę w kwalifikacjach poprzez dobre skoki na 126,5 i 129 m. Również dzięki próbom Dawida Kubackiego (130 m i 135 m) i Kamila Stocha (131,5 m i 132 m, oba z obniżonego rozbiegu) Polacy zajęli 2. miejsce.

Norwegowie, tak jak przez cały sezon, tak i dzisiaj dominowali w zawodach. Niemcy, a potem Austracy oraz Polacy próbowali nawiązać z nimi walkę. Ostatecznie za Norwegią i Polską znalazła się Austria. Na prośbę trenerów belka szła w dół dwa razy (dla Kamila Stocha w pierwszej serii, dla Richarda Freitaga w drugiej).

Liderem Raw Air nadal jest Kamil Stoch przed Robertem Johanssonem i Johannem André Forfangiem. Dawid Kubacki zajmuje 5. miejsce w cyklu.

Z drugą serią pożegnały się reprezentacje Włoch i Kazachstanu.

Wyniki konkursu

Klasyfikacja generalna Raw Air

Udostepnij!

Dodaj komentarz