Raw Air w Oslo: Tande wygrywa!

Pierwszy etap Raw Air dobiegł końca. Publiczność na trybunach niby liczniejsza, ale nadal dominacja Polaków i norweskiej rodziny królewskiej. Konkurs wygral Daniel-André Tande! Kamil Stoch umocnił się w klasyfikacji Raw Air oraz powiększył przewagę w Pucharze Świata nad Richardem Freitagiem. Tande przesunął się na 3. lokatę w Pucharze Świata.

Podium uzupełnili Stefan Kraft i Michael Hayböck. Niestety, w drugiej serii zobaczyliśmy tylko 4 Polaków. Przez słabą próbę na 115 metr do konkursu nie dostał się Stefan Hula. W 2. serii Dawid Kubacki zepsuł skok i zakończył konkurs na 26. miejscu. Zwycięska passa Kamila Stocha zakończyła się i zawodnik zajął 6. miejsce Piotr Żyła zajął 19., a Jakub Wolny 22. miejsce.

Wysoką, bo 7. pozycję po 1. serii zajmował Jonathan Learoyd, ale próba na 112,5 m zamknęła jego marzenia o pierwszym miejscu w czołowej dziesiątce w karierze. Nadal jest to najwyższa lokata w karierze młodego Francuza. Zepsuł Andreas Wellinger próbą na 117 metr. Największego pecha miał Kamil Stoch. W najgorszych warunkach wylądował na 119 metrze i ostatecznie zakończył zmagania na 6. miejscu.

W Raw Air i w Pucharze Świata nadal prowadzi Kamil Stoch.

Jutro i we wtorek Raw Air przyjeżdza do Lillehammer.

Klasyfikacja generalna Raw Air

Klasyfikacja Generalna Pucharu Świata

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

Udostepnij!

Dodaj komentarz