Robert Johansson mistrzem Norwegii!

Rozegrane w ubiegłym tygodniu Mistrzostwa Norwegii na dużej skoczni po raz pierwszy w historii padły łupem Roberta Johanssona. Przełożone z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych zawody rozegrano ostatecznie w środę, 28 lutego. Dla potrójnego medalisty olimpijskiego z PyeongChang jest to dopiero pierwsze złoto krajowych mistrzostw. Swój pierwszy tytuł zdobył w kapitalnym stylu, dwukrotnie przeskakując rozmiar skoczni na Holmenkollen w Oslo i deklasując rywali ponad dwudziestoma punktami przewagi. 

Pomimo przełożenia zawodów na inny termin wiatr miał wciąż sporo do powiedzenia – niekorzystne warunki zdmuchnęły w drugiej serii na bulę między innymi Andreasa Stjernena, który ukończył zawody na 16. miejscu. Srebrny medal przypadł Johannowi Forfangowi, a trzeci był Marius Lindvik. Niespodziewanie tuż za podium znalazł się Joacim Bjøreng, od którego w drugiej serii lepiej skoczył jedynie wąsaty zwycięzca. Z kolei z zajmowanego po pierwszej kolejce trzeciego miejsca na piąte spadł ostatecznie Anders Fannemel, który wraca do formy po lutowym załamaniu.

Daniel-Andre Tande był szósty, a ósmą lokatę zajął inny kadrowicz, Halvor Granerud. Drugą dziesiątkę otworzył tegoroczny Mistrz Norwegii Juniorów na skoczni normalnej Thomas Markeng, a jego odpowiednik ze skoczni dużej, Fredrik Villumstad, był 24.

Wyniki zawodów:

Udostepnij!

Dodaj komentarz