Składy kadr w skokach narciarskich Austrii

www.fis-ski.com

Piątek przyniósł nowinę w postaci ogłoszenia przez Austriacki Związek Narciarski składów kadr skoczków i skoczkiń na sezon 2018/2019. Największą niespodzianką jest obecność w kadrze narodowej Andreasa Koflera. Poza nim nominację taką otrzymało dwóch zawodników – Stefan Kraft i Manuel Fettner.

Andreas Kofler cały poprzedni sezon zmagał się z chorobą immunologiczną. Doprowadziła ona do tego, że wicemistrz olimpijski z Turynu nie pojawił się, ani razu na zawodach międzynarodowych i krajowych. Teraz jednak, jak podał tamtejszy związek, wraca do skakania i to od razu w kadrze narodowej.

W kadrze A znalazło się siedmiu skoczków. Prym tutaj wiodą Gregor Schlierenzauer i Michael Hayboeck. Poza tymi utytułowanymi zawodnikami, w tym składzie znajdują się:  Manuel Poppinger, Clemens Aigner, Florian Altenburger, Philipp Aschenwald i Daniel Huber.

Kadrę B u Austriaków tworzy również siedmiu zawodników: Jan Hoerl, Stefan Huber, Clemens Leitner, Maximilian Lienher, Markus Rupitsch, Mika Schwann i Ulrich Wohlgenannt.

Kadra C składająca się z juniorów liczy 12 skoczków: Xavier Aigner, Niklas Bachlinger, David Haagen, Hannes Landerer, Elias Maurer, Valentin Praun, Stefan Rainer, Peter Resinger, Noah Valtiner, Noah Widhoelz, Julian Wienerroither, Marco Woergoetter.

Przypomnijmy, że od tego sezonu głównym trenerem Austriaków będzie Andreas Felder, który zastąpił Heinza Kuttina. Jego asystentami będą Florian Liegl i Florian Schabereiter.

U pań status kadry narodowej skoczkiń otrzymały dwie zawodniczki: Chiara Hoelzl i Daniela Iraschko-Stolz.

Kadrę A będą tworzyły Lisa Eder i Jacqueline Seifriedsberger.

W kadrze B pań znalazło się sześć skoczkiń: Julia Huber, Marita Kramer, Sophie Mair, Eva Pinkelnig, Claudia Purker, Elisabeth Raudaschl,.

Do kadry C zostały wybrane dwie zawodniczki: Katharina Ellmauer i Vanessa Moharitsch.

Trenerem kadry narodowej pań od tego sezonu będzie Harald Rodlauer, który zastąpi Andresa Feldera. Wspierać go będzie Stefan Kaiser.

źródło: skijumping.pl

 

Udostepnij!

Dodaj komentarz