73 zawodników na liście startowej. Cel – wygrać z wiatrem.

fot. sport.tvp.pl

72 zawodników z 16 państw zgłoszono do kwalifikacji inaugurujących sezon Letniego Grand Prix 2017. Zgodnie z zapowiedzią trenera Stefana Horngachera, w tym gronie znajduje się aż dwunastu reprezentantów Polski. Niestety silny wiatr przeszkadza w terminowym rozgrywaniu zawodów, trening został przesunięty na godzinę 18:00. Kwalifikacje mają rozpocząć się tuż po zakończeniu drugiej sesji treningowej.

W Wiśle od rana mocno wieje, wiatr osiąga prędkości nawet do 8m/s, stąd jury nie miało możliwości podjęcia innej decyzji. O godzinie 18, wiatr według synoptyków ma nie przekraczać 4m/s, później ma być już tylko lepiej – o godzinie 20 będzie wiało z prędkością 3m/s, a później zelży do 2m/s.
Aktualna temperatura w Wiśle (stan na godzinę 15:00) wynosi 15 stopni, ale do wieczora ma spaść do 10 stopni.
Od rana gdzieniegdzie pada przelotny deszcz, ale na konkurs przewidywany jest brak opadów.

W związku ze zmianami spowodowanymi wiatrem, ceremonia wręczania numerów startowych została odwołana. Odwołane zostało także powitanie dziesięciu najlepszych zawodników kwalifikacji w których tym razem zobaczymy wszystkich skoczków. Przypomnijmy, że według nowego pomysłu FIS-u testowanego podczas LGP, czołowa „10” klasyfikacji generalnej także musi przebrnąć kwalifikację.

Do skoków po dłuższych absencjach które spowodowane były kontuzjami, wracają Kenneth Gangnes i Robert Kranjec. Nie zobaczymy za to m.in. Austriaków: Stefana Krafta, Michaela Hayboecka i Manuela Fettnera, Niemca Markusa Eisenbichlera, Słoweńca Domena Prevca, a także starszych zawodników: Jakuba Jandy, Janne Ahonena czy ulubieńca kibiców 45-letniego Japończyka Noriakiego Kasai.

Oficjalnym letnim rekordzistą skoczni im. Adama Małysza jest Anders Fannemel, który przed rokiem uzyskał tu 137,5 metra.

Ogólny rekord skoczni należy do Stefana Krafta i wynosi 139m.

Na liście startowej jest 73 zawodników bowiem abirzhan Muminov weźmie udział tylko w treningu w związku z kwotą startową określoną dla Kazachów. W porównaniu ze wstępnymi składami nastąpiło kilka zmian.

  • Zamiast Federico Cecona, Włosi postawili jednak na Roberto Dellasegę.
  • Estończycy nie wystawili Kevina Maltseva.
  • U Kazachów nieobecni są Korolev i Sokolenko.
  • Niestety nie AJ Brown, a jednak Whilliam Rhoads wystąpi u Amerykanów.
  • Japończycy również w związku z określoną kwotą startową nie wystawią Naokiego Nakamury.
  • Austriacy postanowili dać szansę Eliasowi Tollingerowi – nie zobaczymy więc Stefana Hubera.

 

Lista startowa konkursu indywidualnego w Wiśle.

 

 Źródło: PZN, fis.com

 

Udostepnij!

One thought on “73 zawodników na liście startowej. Cel – wygrać z wiatrem.

Dodaj komentarz